Budapešť
20.6.2017
Dňa 16.06.2017 žiaci 6.A a 7. ročníkov spolu s vyučujúcimi PaedDr. M. Baduškovou a Mgr. M. Kalamárovou navštívili hlavné mesto Maďarska – Budapešť. Zažili neopakovateľnú atmosféru tropického pásma v Tropicariu. Na vlastné oči videli exotické zvieratá v ich prirodzenom prostredí a zblízka pozorovali podmorský svet. Hlavnou atrakciou bolo 1,6 mil. litrové žraločie akvárium s 11 metrovým vyhliadkovým tunelom. Po návšteve Tropicaria sa presunuli do historického centra mesta, kde ich pani sprievodkyňa oboznámila s najzaujímavejšími pamiatkami „Kráľovnej Dunaja“ ako nazývajú Budapešť, ktorá je bohatá na históriu, kultúru a prírodné krásy. Nádherný hrad, parlament, zvyšky rímskeho múzea Aquincum, Námestie hrdinov a park so sochami, ako aj kupola baziliky Sv. Štefana vo výške takmer 92 metrov. Žiaci zažili nezabudnuteľné chvíle na tomto skvelom výlete a tak opäť dovi na nejakom ďalšom putovaní zaujímavými miestami!
Fotogaléria: