Prihlasovacie meno: Heslo:
Hľadať
Záložka do knihy spája školy
19.3.2018
     Žiaci prvého stupňa sa zapojili do 8. ročníka česko-slovenskeho projektu Záložka do knihy spája školy. Vyhlasovateľom je Sloveská pedagogická knižnica v Bratislave a Knižnica JiříhoMahena v Brne.
     Cieľom projektu je nadviazanie kontaktov medzi českými a slovenskými základnými školami  a podpora čítania prostredníctvom výmeny záložiek do kníh. Tento rok sa záložky tvorili na tému Tajuplný svet knižných príbehov.Výroba záložiek je sprevádzaná programom, alebo sprievodnými akciami.
     U nás každá trieda mala svoj vlastný program. Výroba záložiek bola spojená s prezentáciami o knihe, čítaním a dramatizáciou. Tak napr. prváci si čítali ,,Indiánske rozprávky“, knihu ,,Žabí princ“ a ,,Veselé príbehy šaša Tomáša“. Druháci knihu,, Psíček a mačička“. Tretiaci ,,Rozprávky o Pufovi a Mufovi“ a ,,Zo škrupinky“. Štvrtáci si priniesli svoju najobľúbenejšiu knihu a o nej pútavo rozprávali a z nej čítali svojim spolužiakom. Väčšinou sme venovali tejto akcií štyri  vyučovacie hodiny. Ako pamiatka ostali deťom pekné fotky, videá a záverečná prezentácia o tomto projekte. 
     Naše záložky putovali do Základnej školy Záriečie, ktorá sa stala našou partnerskou školou. 

Fotogaléria: Záložka do knihy spája školy
Kontakt

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Slovenských dobrovoľníkov 122/7, Žilina

Tel.: 041/5622074
zsbudatin@zsbudatin.sk

Odkazy
alf-logo.jpg, 58kB
zborovna_sk1.jpg, 11kB
bez_kriedy.jpg, 6,0kB