Pietna spomienka
12.5.2017
Dňa 5.5.2017 sa uskutočnila pietna spomienka kladenia vencov pri pamätníku padlých hrdinov v Žiline-Budatíne pri príležitosti ukončenia 2. svetovej vojny, ako aj oslobodenia mesta Žiliny. Pietnej spomienky sa zúčastnili vzácni hostia – poslanec NR SR p. Hrnko, podpredseda ZPB Slovenska plk. Juraj Drotár, Pavol Čorba, okresný predseda SNS Tibor Hanuliak, p. Holienčík, poslankyňa za volebný obvod Budatín Mgr. Talafová  a žiaci Základnej školy Slovenských dobrovoľníkov 122/7, Žilina-Budatín pod vedením riaditeľky školy Mgr. Luptákovej. Hostia vo svojich príhovoroch poukázali na nebezpečenstvo fašizmu, neofašizmu, xenofóbie i rasizmu. Obracali sa k mladej generácii, aby si vážila hodnoty slobody a mieru, za ktoré bojovali naši padlí hrdinovia, aby si vážili svoju vlasť. Žiaci ZŠ si uctili pamiatku aj pekným kultúrnym programom.
Fotogaléria: Pietna spomienka