Preventívne opatrenia proti šíreniu koronavírusu
10.3.2020

Žilina, 9. marca 2020 – Mesto Žilina prijalo preventívne opatrenia v súvislosti so šírením respiračného ochorenia vyvolaného novým koronavírusom COVID na území Slovenskej republiky. Uvedené nariadenia začnú platiť od utorka 10. marca do 15. apríla a upravovať sa budú podľa aktuálneho vývoja situácie. Na základe koordinácie primátora mesta Petra Fiabáne zasadal Krízový štáb mesta Žilina v pondelok 9. marca.

Preventívne opatrenia mesta Žilina v súvislosti so šírením nového koronavírusu COVID s účinnosťou od 10. marca do 15. apríla

· Zrušenie všetkých hromadných spoločenských, kultúrnych a športových podujatí, ktoré organizuje mesto Žilina a zároveň všetky hromadné podujatia, ktoré sú organizované v mestských priestoroch a budovách.

· Športové stretnutia mestských hokejových klubov sa budú konať bez účasti divákov.

· S okamžitou platnosťou sa rušia a zakazujú všetky zájazdy, exkurzie a študijné pobyty žiakov a študentov do zahraničia na základných školách, ktorých zriaďovateľom je mesto.

· Mesto vyzve všetky školy, školské zariadenia a zariadenia starostlivosti o deti do 3. roka veku dieťaťa vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti, aby apelovali na rodičov, ktorých deti sa vrátili z oblastí, kde sa koronavírus objavil, aby sami zvážili ich 14 dňovú izoláciu v domácom prostredí.

· Uzatvorenie Mestskej plavárne v Žiline a plavárne na Základnej škole Martinská.

· Zrušenie verejného korčuľovania na Zimnom štadióne v Žiline.

· Zrušenie všetkých podujatí pre verejnosť Mestskom divadle v Žiline.

· Pozastavenie činnosti v denných centrách pre seniorov a zákaz návštev v Zariadení pre seniorov ÚSMEV.

· Upozorňujeme všetkých rodičov detí v školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta, že v súvislosti s prevenciou proti šíreniu koronavírusu, môže v tomto týždni alebo neskôr dôjsť k prerušeniu prevádzky škôl, teda ich úplnému zatvoreniu. Je potrebné, aby sa rodičia na túto situáciu pripravili a včas riešili starostlivosť o deti v čase zatvorenia škôl.

· Dodatočná dezinfekcia všetkých vozidiel mestskej hromadnej dopravy, nad rámec bežnej údržby a dezinfekcie.