Letná škola 2021
26.8.2021

Letná škola sa konala od 16.8. – 20.8.2021 a trvala 8 hodín denne. Cieľom Letnej školy bolo hravou formou získať a upevniť si vedomosti, zručnosti a spôsobilosti, ktoré si žiaci nedostatočne osvojili počas šk. roka 2020/2021. Letná škola sa realizovala netradičnými hravými metódami a formami zameranými na aktivizáciu a motiváciu žiakov. Jej prioritou bolo vzdelávanie a rozvoj kompetencií žiakov.

Ranný kruh a jazykovedné aktivity boli zamerané na rozvoj komunikačných zručností, čitateľskú gramotnosť, schopnosť diskutovať a rešpektovať názor druhého a zdokonalenie sa v cudzom jazyku.

Matematické aktivity boli zamerané na upevňovanie pojmu číslo, číselné rady ( zápis a čítanie čísel ), násobenie, delenie a rozvoj priestorovej orientácie, rozlíšenie medzi rovinnými útvarmi a telesami. Žiaci riešili tajničky, sudoku, hlavolamy, skladali tangramy.

Prírodovedné aktivity boli hravou formou zamerané na spoznávanie prírody a prírodných javov. Venovali sme sa témam: kolobeh vody v prírode, vesmír, rastlinnej a živočíšnej ríši. Pri daných témach išlo o rozvoj samostatnosti, tvorivosti a správnemu úsudku.

Výtvarné a pohybové aktivity boli integrálnou súčasťou ostatných činností. Žiaci mali zabezpečené všetky potrebné pomôcky na rozvoj kreativity.

Do programu LŠ sme implementovali aj regionálnu výchovu a navštívili sme významnú kultúrnu pamiatku – Budatínsky hrad. Žiaci mali sprístupnenú komentovanú prehliadku, kde sa dozvedeli informácie o histórii nášho regiónu a tvorivé dielne, kde si mohli sami vyrobiť hlinenú nádobu.

Posledný deň LŠ bol venovaný pohybovým aktivitám – hľadanie pokladu s úlohami.

Rodičia uvítali túto formu vzdelávania počas letných prázdnin a aj žiakom sa páčilo zmysluplné trávenie voľného času.

Fotogaléria: Letná škola 2021