Letná škola prebehla úspešne
27.8.2020

Počas prázdnin sa Letnej školy v dňoch 10.- 14.augusta 2020 zúčastnilo 27 žiakov. Pedagógovia pripravili pre žiakov aktivity, ktoré podporovali rozvoj vedomostí a zručností  v súlade so všetkými vzdelávacími oblasťami ŠVP. Plánované aktivity sa realizovali formou projektového, problémového vzdelávania  a bádateľskými metódami, zážitkovým učením ktoré rozvíjali kompetencie sociálne ( komunikáciu medzi deťmi, empatiu a vytváranie dobrých vzťahov medzi rovesníkmi a v skupine), jazykové ( správne vyjadrovanie, čítanie s porozumením, práca s textom, komunikácia v cudzom jazyku), kultúrne  ( spoznávanie regionálnej kultúry, histórie, tradicií )  a zdravý životný štýl (pohyb na čerstvom vzduchu ). Cieľom aktivít bol nácvik zručností, podpora a rozvíjanie tvorivosti, samostatnosti a medzipredmetových vzťahov. Máme zato, že realizované aktivity prispeli k rozvoju matematickej gramotnosti ( precvičovanie počtových operácií, triedenie podľa kritéria, rozvíjanie motoriky a sústredenosti, rozvoj priestorového videnia), prírodovednej gramotnosti (rozvíjanie zmyslov, bádateľské zručnosti v pozorovaní rastlín a živočíchov, kolobeh vody v prírode, ochrana životného prostredia, vlastnosti látok), čitateľskú gramotnosť ( čítanie rozprávok, reprodukcia textu, lúštenie šifier, spoznávanie regionálnej kultúry a histórie: návšteva Budatínského zámku-prednášky, tvorivé dielne, nácvik komunikácie v cudzom jazyku-anglický ). Väčšina aktivít prebiehala na čerstvom vzduchu v školskom areáli a v zámockej záhrade.

Fotogaléria: Letná škola