Deň otvorených dverí
30.6.2016
3.jún 2016 - Deň otvorených dverí u hasičov v Považskom Chlmci priniesol žiakom 1. a 2.tried veľa nevšedných a zaujímavých zážitkov. Hasiči mali pripravený bohatý program: vystúpenie  záchranárskych psov, ktorí vyhľadávali stratené osoby podľa pachu, prácu s vysielačkami, skúšanie požiarnickej ochrannej prilby so štítom, triafanie na cieľ do plechoviek pomocou prúdu vody z hadice, vystrihovanie osôb z havarovaného vozidla pri dopravnej nehode, transport zranených a prvú pomoc, súťaž družstiev v hasení požiaru. Žiaci mohli porovnať svoju prácu s profesionálnymi hasičmi, ktorí mali oheň uhasený oveľa skôr, predviedli aj výkon vodného dela pri striekaní do veže. Najväčšiu radosť mali deti z peny, v ktorej sa doslova vykúpali.

Fotogaléria: Hasiči