EXKURZIA – HRAD STREČNO
29.6.2016
Žiaci 9.A a 6.A pod vedením pedagogického dozoru PaedDr. Baduškovej a Mgr. Kalamárovej absolvovali dňa 23.06.2016 exkurziu na hrade Strečno, ktorá pozostávala z jeho prehliadky a odborného výkladu. Žiaci boli oboznámení so životom a dianím na hrade a v podhradí.  Mohli si prezrieť podobizne  hradných pánov, exponáty z vykopávok,  pozostatky jednotlivých miestností,  stredovekú kuchyňu mučiareň a nádvoria. V podhradí absolvovali prehliadku stredovekej dediny – obydlie pre pútnikov, obydlie pekára, rybára, liečiteľky. Bol im poskytnutý odborný výklad ako žili jednoduchí ľudia, čím sa živili a ako pracovali. Počas exkurzie bola dodržaná bezpečnosť a žiaci sa bez úrazu vrátili domov.

Fotogaléria: Strečno