PREVÁDZKA ŠKOLY OD 1.6.2020
25.5.2020

Na základe rozhodnutia Ministra školstva, vedy, výskumu a športu v súlade s opatrením Úradu verejného zdravotníctva SR č. OLP/4204/2020 z 22.5.2020 riaditeľka Základnej školy, Slovenských dobrovoľníkov 122/7, Žilina obnovuje s účinnosťou od 1.6.2020 školské vyučovanie pre žiakov prvého až piateho ročníka, obnovuje prevádzku školského klubu detí a školského stravovania.

Prevádzka školy je v čase od 7,00 do 16,00 hod.

Vyučovanie prebieha v čase od 7,45 do 12,00 hod. Po vyučovaní začína svoju prevádzku školský klub detí. Počas vyučovania sa vytvoria podmienky na napĺňanie psychohygienických potrieb (jedlo, odpočinok, nápoje, toaleta). Každý ročník sa bude učiť 4 hodiny. Súčasné nastavenie dĺžky vyučovacej hodiny nie je nevyhnutné dodržiavať. Jednotlivé aktivity počas vyučovania môžu trvať rozličný časový úsek. Od 1.6.2020 bude upravený rozvrh hodín pre 1.-5. ročník. Rozvrh bude zverejnený na web stránke školy v priebehu tohto týždňa.

Žiak môže prísť do školy sám, v doprovode zákonného zástupcu alebo člena spoločnej domácnosti. Do budovy školy môžu vstúpiť len žiaci a zamestnanci školy s vhodne prekrytými hornými dýchacími cestami (rúško) a po dezinfekcii rúk. Dezinfekcia je k dispozícii vo vstupnej chodbe.

Žiaci sa budú učiť v skupinách, v ktorých bude najviac 20 žiakov. Vytvorená skupina sa nebude meniť počas celého týždňa (vyučujúci, vychovávateľ, žiaci). Rozdelenie skupín:

1. skupina 1.A

2. skupina 1.B

3. skupina 2.A

4. skupina 2.B

5. skupina 3.A

6. skupina 3.B

7. skupina 4.A

8. skupina 4.B

9. skupina 5.A a 5.B

Rozpis stravovania v školskej jedálni

Od 11,00 -11,20 skupina č. 9 , č. 5, č. 6

Od 11,25 - 11,45 skupina č. 7, č. 8

Od 11,50 – 12,10 skupina č. 3, č. 4

Od 12,15 - skupina č. 1, č. 2

Zákonný zástupca:

-zodpovedá za dodržiavanie hygienicko-epidemiologických opatrení pri príchode žiaka do školy a pri odchode zo školy (nosenie rúšok, dodržiavanie odstupov, dezinfekcia rúk)

- zabezpečí pre svoje dieťa každý deň dve rúška a jednorázové papierové vreckovky

- dodržiava pokyny riaditeľa školy, ktoré upravujú podmienky prevádzky základnej školy do konca šk. roka 2019/20

- predkladá pri prvom nástupe žiaka do školy, alebo po každom prerušení dochádzky v trvaní viac ako tri dni písomné vyhlásenie o tom, že žiak neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie / link na vyhlásenie zákonného zástupcu./

- v prípade podozrenia alebo potvrdenia ochorenia na COVID_19, bezodkladne o tejto situácii príslušného vyučujúceho a riaditeľa školy

- bezodkladne nahlási karanténu, ak bola dieťaťu nariadená všeobecným lekárom pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom. Za týchto podmienok je dieťa zo školy vylúčené.

K obnove prevádzky základnej školy bude vydaný pokyn, ktorý bude upravovať prevádzku a vnútorný režim školy na obdobie do konca školského roka 2019/2020.