Nový oznam o nástupe žiakov do školy
5.2.2021
Vážení rodičia!
Od pondelka 8.2.2021 sa mali otvoriť školy pre prezenčné vzdelávanie žiakov 1.stupňa. Nakoľko doteraz nebolo vydané platné uznesenie z rokovania vlády o opätovnom otvorení škôl a následne ani rozhodnutie ministra školstva, rozhodol zriaďovateľ Mesto Žilina školy v pondelok 8.2. NEOTVORIŤ. Žiaci prvého stupňa zostávajú doma na dištančnom vzdelávaní. Od pondelka 8.2. ostáva v prevádzke celodenný ŠKD pre deti zákonných zástupcov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a pre deti zákonných zástupcov, ktorí nemôžu pracovať z domu.
Dôvody vysvetľuje primátor mesta Peter Fiabáne: „Plošné testovanie v Žiline sme pripravovali z presvedčenia, že sa podarí uskutočniť návrat detí do škôl, aj vzhľadom k epidemickej situácii v rámci mesta. Momentálne je však stále platné rozhodnutie ministra školstva z 8. januára, ktorým prerušuje vyučovanie základných škôl a činnosť materských škôl. O novom rozhodnutí dnes rokuje vláda, ale aktuálne nevieme povedať, s akým výsledkom a musíme rešpektovať existujúce rozhodnutie. Z uvedeného dôvodu a po porade s riaditeľmi základných a materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Žilina, sme na krízovom štábe prijali rozhodnutie, že ak nám vláda svojím uznesením povolí návrat detí do škôl, sme na to pripravení. Avšak z dôvodov zabezpečenia školského stravovania, organizácie vyučovania, záväzného stanoviska a korektnej informovanosti voči rodičom, zamestnancom školstva a verejnosti, vieme tak spraviť až od utorka 9. februára. Preto materské školy a 1. stupeň základných škôl nebudeme v pondelok 8. februára otvárať. Riaditelia škôl potrebujú čas, aby dokázali otvorenie škôl zorganizovať v zmysle všetkých platných protiepidemických nariadení. Chceme školy opäť otvoriť a chápeme zároveň potreby rodičov, ktorí volajú po opätovnom otvorení škôl, no musíme predovšetkým chrániť zdravie našich obyvateľov a urobiť to bezpečne. Ďakujem všetkým vám, že to chápete a ste trpezliví. V pondelok 8. februára budeme opäť informovať o tom, v akom režime budú fungovať školy v Žiline.“

Testovanie na ochorenie COVID 19 bude prebiehať bez zmien: 6. -7.22021 podľa zverejnenia. Negatívny test zákonného zástupcu žiaka, s ktorým býva v spoločnej domácnosti, bude potrebný, ak sa v utorok 9.2. otvoria školy. Čestné prehlásenie o bezinfekčnosti zverejníme na stránke školy.

PaedDr. Dáša ŠVaňová, riad. školy