iBobor 2020/2021
26.11.2020

V dňoch 10. - 16. novembra 2020 sa uskutočnil 14. ročník medzinárodnej súťaže Informatický bobor – iBobor.

Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov už od 2.ročníka základných škôl. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa. Úlohy sú zamerané na riešenie logických úloh, pričom žiaci musia čítať zadania úloh samostatne s porozumením textu.

Do súťaže sme zapojili všetkých žiakov 2. – 4.ročníka, ktorí boli v deň súťaže na vyučovaní, aby si vyskúšali súťaž cez počítač ,,naostro“.

Potešilo nás, že medzi úspešných riešiteľov sa dostalo 26 žiakov, a z nich dvaja vyriešili úlohy na 100%. Ako odmenu získali úspešní riešitelia diplom s vyhodnotením svojho výkonu.

Žiaci 2.stupňa mali možnosť súťažiť ,,z domu“, ale keďže sa vyučujú dištančne a s počítačom trávia veľa času, ich záujem o súťaž prostredníctvom počítača bol veľmi malý. Napriek tomu sa našlo 5 úspešných riešiteľov.

Fotogaléria: iBobor 2020