Pytagoriáda
12.12.2020
  Pytagoriáda  je matematická súťaž, v ktorej okrem správnosti vypočítaných príkladov rozhoduje aj čas, za ktorý žiaci vypočítajú dané príklady. Za správnosť a za čas vypočítaných príkladov sa prideľujú príslušné body. Výsledné hodnotenie bodov sa teda skladá z dvoch položiek, z bodov za správnosť a z bodov za čas. Účastníkmi vyššieho kola súťaže môžu byť len žiaci, ktorí úspešne absolvovali školské kolo.
Tento rok prebehlo 9.-11. decembra školské kolo 42.ročníka Pytagoriády. Na 1.stupni súťažili žiaci 3. a 4.ročníkov prezenčne, tradičnou formou. Z nich máme 9 úspešných riešiteľov, ktorým blahoželáme a držíme palce, aby uspeli aj v okresnom kole.
Žiaci 2.stupňa súťažili tento rok online,  ale výsledky zatiaľ neboli zverejnené.
Fotogaléria: Pytagoriáda 2020