Projekt IN SCHOOL
27.6.2019

V tomto školskom roku je naša škola zapojená v projekte IN SCHOOL, ktorý je zameraný na inkluzívne vzdelávanie na slovenských školách. Z tohto projektu sme mali rôzne aktivity:

•    12.apríla  - hudobno - tanečné vystúpenie rómskeho ľudového súboru Romano Jilo.

·         22.apríl – Deň Zeme - čistenie okolia školy žiakov 5. - 9.ročníka v spolupráci s inými komunitami - v tomto prípade zamestnancami DKC Náruč. Spoločne vyčistili okolie školy a cintorína až po záhradkársku oblasť.

·         27.apríla sa na našej škole uskutočnila séria prednášok a diskusií, Živé knihy, ktorých témou bol život rómskych osobností. So žiakmi 5.-9.ročníka hovorili o svojom živote a presadení sa vo svete aj napriek svojej národnosti  napríklad tanečník Adrián Sivák, hudobník Vladimír Sendrei ,  politička Irena Biháriová, vojnová utečenka z Afganistanu Sarina Asabdula a kaderníčka Zdenka Hangurbadžová.

·         14. a 15. mája sa žiaci 6.-8.ročníka zúčastnili workshopu a premietania filmov v kultúrnom centre Stanica Žilina – Záriečie.

·         V rámci tohto projektu na našej škole žiaci 7. a 8.ročníka absolvovali aktivitu Globálne vzdelávanie, kde sa oboznamovali s globálnymi problémami ľudí vo svete.

Žiakom našej školy sme priblížili známych umelcov rómskeho pôvodu, rómsku kultúru, umenie a históriu  prostredníctvom plagátov umiestnených na chodbách školy.

Fotogaléria: IN SCHOOL