Čitateľský maratón
7.6.2016

V znamení hesla Poď, budem Ti čítať odštartoval od 30. mája do 5. júna 2016 týždeň plný kníh a čítania na Základnej škole, Slovenských dobrovoľníkov v Žiline. 140 školákov na prvom stupni sa zapojilo do projektu Celé Slovensko číta deťom. V pondelok 30.5. zorganizovali triedne učiteľky čítanie príbehov z detských kníh. Jednotlivé vyučujúce sa pokúsili zasiať semienko presvedčenia do detskej mysle. Kniha v rukách dieťaťa sa stáva najkrajším darom, ktorý s ním zostáva navždy. Vyučujúce vyzvali rodičov detí, aby svojim deťom čítali aspoň 20 minút denne.

Vo štvrtok 2.6. sa vybraní žiaci Základnej školy v Budatíne zúčastnili čitateľského maratónu OC  Aupark v  Žiline. Cieľom podujatia Čítajme si 2016 bolo podporiť záujem detí o knihy a čítanie vôbec zapojením sa čo najväčšieho počtu detí do čítania odporučaných kníh na viacerých miestach a mestách  Slovenska. Pokúsili sa prekonať rekord z roku 2015, kedy sa do čítania zapojilo 38 383 žiakov. Ale ani tí žiaci, ktorí zostali v ten deň  v škole, o túto zaujímavú akciu neprišli. Čitateľský maratón sa uskutočnil aj na  ZŠ v Budatíne. V čase od 9.00 hod. do  12. 30 hod. čítal každý žiak na prvom stupni jednu stranu obľúbenej knihy Mimi a Líza od Kataríny Kerekesovej a Kataríny Molákovej. Čítanie pokračovalo aj v popoludňajších hodinách v školskej knižnici a školskom klube detí.